Oyunlarımız:

Halat Çekmece, Limbo Oyunu, Çuval yarışı, Heykel Oyunu, Sandalye Kapmaca, Timsah Oyunu, Deve cüce gibi oyunlarımız ve yarışmalarımız vardır ve bu oyunlar ve yarışmaları sizlere alt başlıklar halinde açıklayacağız.

Halat Çekmece

İki grup ya da kişi ile oynanan halat çekmece yarışmasında, halatın iki ucunu iki farklı kişi ya da grup tutarak çekmeye başlarlar rakiplerini orta çizgiye kadar çekmeyi başaran grup kazanır.

Çuval Yarışı

çuvallara giren çocuklarımızın içlerinden çıkmadan zıplayarak başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar yarışmasına dayanan bir oyundur.

Sandalye Kapmaca

Bu oyunumuz ise bir grup oyunudur. Bir grup çocuğumuzun kendi sayılarından 1 eksik sandalye sayısı ile oynadıkları oyunumuz da müzik eşliğinde dansa eden çocuklarımız müzik durunca sandalyelere oturmaya çalışırlar. Dışarıda kalan çocuğumuz ise o tur elenmiş olur. Elenen çocukla beraber 1 sandalyeyi de çıkarırız. Finalde 2 çocuk ve 1 sandelye kalır ve kazanan o sandalyeye oturan pıtırcığımızdır.

Heykel Oyunu

Bu oyunumuz ise palyaço ya da oyun abisi/ablası olarak gelen görevli arkadaşımızın yanında getirdiği ses bombası ile müzik açması ve çocukların dans etmesine dayalı bir oyundur. Müzik durduğunda ise bütün çocuklar hareket etmeden adeta heykel gibi donmaktadır. Müziğin ne zaman duracağı belirsiz olduğu için ve dans içerdiği için çok sevilen bir oyundur.

Limbo Oyunu

Normal şartlar limbo tahtası ile oynanan oyunumuz belirli yükseklikten başlayarak alçalan limbo tahtasının altından geriye doğru gerilerek geçmeye dayanmaktadır. Her tur da biraz daha alçalmaktadır ve sona kalan çocuğumuz kazanmaktadır. (NOT: Limbo tahtası ve düzeneği taşınabilir olmadığı için 2 kişi halatı yüksekte tutup kademeli şekilde indirerek oynatır.)

Timsah Oyunu

Bu oyunumuz ise halatın önce dar bir şekilde yere serilmesine ve tüm çocuklar üstünden atlamasına dayanan bir oyundur. Bütün çocuklar atladığında timsahımız bir yaş daha büyüyor ve 2 yaşına geliyor biz de halatın aralığını birazcık genişletiyoruz. Her tur biraz daha genişleyen halatımıza ya da için atlayan çocuklar eleniyor ve sona kalan çocuğumuz ise kazanıyor.

Deve cüce

Bu oyunumuzda ise palyaço ya da görevli kişi ya deve ya da cüce demektedir. Deve dediğinde çocuklar ayakta olurlar cüce dediğinde ise eğilirler. Deve dendiğinde eğilir ya da cüce dendiğinde kalkarlarsa elenirler ve sona kalan kazanır.

Pıtırcık Organizasyon

Palyaço Nedi